Kurucumuzdan

Artsam Eğitim Kurumları  eğitim, öğretim,  yabancı dil, sanatsal, sportif  ve bilimsel faaliyetler, beceri kazanma, kişisel gelişim ve psikolojik destek konularında hizmet veren bir oluşumdur.

Amacımız küreselleşen dünya  düzeninde uluslararası  standartlara  uygun olarak faaliyet göstermek ve kurumlarımıza devam eden  öğrencilerin gelişimlerine destek vererek onlara farklı bakış açıları     kazandırmaktır. Bu amacı gerçekleştirmek için eğitim teknolojisinin  olanakları ile kültürel zenginliğimizi birleştiren deneyimli kadromuzla  çalışmaktayız

Eğitim kurumlarımızda 33’ü öğretmen olmak üzere 45 personelin görev aldığı Artsam Koleji, Özel Damla Eser Anaokulu, Özel Duru Eser Anaokulu, Serbest Aktivite Alanı ve Mental Aritmetik Programı birimlerimizle faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. 2013-2014 döneminde Anasınıfı, İlkokul ve Ortaokul’dan oluşan Özel Artsam Kolejini hayata geçirdik. Yoğun İngilizce programının uygulanacağı kolejde ikinci yabancı dil olarak Almanca tercih edilmiştir.

Artsam Okulları, Öğretmen liderliği projesinin uygulandığı okullardandır.

2012 yılında açılan Özel Damla Eser Anaokulu birimimize 3 Eylül 2013 günü faaliyete geçen Özel Duru Eser Anaokulu ve yine bu yıl açılan Aloha Mental Aritmetik Programını da eklemenin gururunu yaşıyoruz.

Özel Damla Eser Anaokulu ve Özel Duru Eser Anaokulu birimlerimizde öğrencilerimize yoğun programlarla İngilizce ve Almanca yabancı dillerini kazandırmayı hedefliyoruz.

Yabancı dil eğitimi konusunda kurumumuz eğitmenleri ve sanat öğretmenlerimizin ortak çalışmaları ve psikologlarımızın görüşleri doğrultusunda kendi eğitim materyallerimizi hazırlıyoruz.

Psikologlar ve Psikiyatristler Derneği Kastamonu Temsilciliği ve Mutlu Aile Danışmanlık ve Psikolojik Eğitim ile işbirliği yaparak dönemsel testlerle çocuklarımızın gelişimini bilimsel ölçütlere göre değerlendiriyoruz. Onlara görsel, işitsel ve kinestetik algılarına özel materyallerle kişisel eğitim vererek, gerek başarı düzeylerini arttırmayı, gerekse kişisel gelişimlerine katkı sağlamayı hedefliyoruz.

Ar-Ge birimlerimiz dünyada ve ülkemizde eğitim konusundaki gelişmeleri yakından izlemekte, eğitim teknolojisinin tüm olanaklarını kurumlarımıza adapte ederek eğitim kalitemizi yükseltmeye çalışmaktadır.

Başlattığımız ve dâhil olduğumuz sosyal sorumluk projeleri ile kurumlarımıza devam edemeyen öğrencilere de ulaşmayı hedefliyoruz.

Her geçen gün büyümekte, çoğalmakta ve daha fazla bireye ulaşmaya çalışmaktayız. Damla Eser Anaokulu’nda MEB’in belirlediği kontenjan dâhilinde %100 doluluk oranını yakaladık. Diğer birimlerimizle birlikte 200’ün üzerinde kayıtlı öğrenciye hizmet vermekteyiz.

Eğitmenlerimizi meslek içi eğitimlere göndererek, kurum içi eğitim programları ve çalıştaylarla destekleyerek ve yeniliklere açık olarak yeni birimlerle kurumumuzu zenginleştirmeye çalışıyoruz.

Proje kapsamında öğretmenlerimize verilen eğitim aylık periyotlarla devam edecektir. Velilerimiz ve öğrencilerimiz için de seminerler periyodik olarak düzenlenecektir.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemine geçmek için yaptığımız müracaat doğrultusunda kurumsallaşma yönünde ilerliyoruz.

Bizi Takip Edin